Az arcunk fő ellensége a gravitáció. Szemöldökünk, homlokunk és állunk megereszkedik, és minden erőfeszítés ellenére semmit sem tehetünk ellene. Egy új kutatás azonban arra hívja fel a figyelmet, hogy az arc sokkal bonyolultabb, mint mindez idáig gondolták volna a szakemberek.
Az arcunk nem egységes terület, hanem tizenhat, anatómiailag elkülönülő rekeszből áll, amelyek egymástól teljesen függetlenül veszítik el a zsírpárnáikat.
– Az elmúlt évben úgy tudtuk, hogy az arcbőrt és az arc zsírpárnáit néhány szalagocska tartja össze, és az öregedés akkor lesz ténylegesen szembetűnő, amikor ezek az szalagok megnyúlnak, és érvényesül a gravitáció. Kiderült, hogy ez nem így van!
Az arc nem egységesen öregszik. Ha valakinek az arca megereszkedik, a szeme környéke még lehet teljesen fiatalos! Ez a jelenség vezette a sebészprofesszort (Tod Rohrich) és munkatársait arra a feltételezéshez, hogy valami el kell, hogy válassza az arc egyes részeit egymástól. Az elmélet igazolására 40 holttest arcába kékes festéket fecskendeztek. A festék befecskendezése nem a várt módon, egyenletesen oszlott el, hanem mindig csak egy bizonyos területen, attól függően, hogy hol fecskendezték be. Az arc mindkét oldalán 8-8 egymástól jól elválasztható rekeszt találtak.
A rekeszeket membránok választják el egymástól, a szalagok csupán a membrán-kerítések mentén található „oszlopok”. Ha ismerik ezeknek a membránoknak a pontos helyét, az orvosok pontosabban tudják majd helyreállítani a sérült arcot.
Az életkor előre haladtával nemcsak az említett szalagok lazulnak meg, hanem ezek a rekeszek egymástól függetlenül veszítenek zsírtartalmukból, vagy rakódnak le bennük zsír. Kitűnő alternatív megoldást jelenthet a Kati-Szalon szolgáltatási közt megtalálható úgynevezett „MREM” fiatalító arcmasszázs, mellyel egy speciálisan összeállított csokoládé pakolással remek eredményt lehet elérni.
A fentiek tudatában tehát nemcsak a helyreállító műtétek eredménye lehet tökéletesebb, de nagyobb sikerrel járnak majd az arcfiatalító beavatkozások is.
A kutatók most azt vizsgálják, ez a jelenség érvényesül-e a test más részein is. Ez lehetővé teszi a zsír raktározásának alaposabb tanulmányozását, és ezzel kapcsolatban a szívbetegségek kockázatának pontosabb felmérését is.
Kati-Szalon